Sık Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR  (SSS)

 

 

 1. Neden eKullanat?

 

“ Tüketicinin Üreticiye Ulaştığı Tek Nokta: eKullanat.com ”

 

Tek kullanımlık ürünler, her işletmenin/evin ihtiyacıdır. Tüm bu sarf malzeme ihtiyaçlarınızı karşılayacak, sizlere uygun fiyatlarda ürün portföyü ve ulaştırma imkanı sunacak, kolay ödeme koşulları sağlayacak ve daha da önemlisi ürünlerini stoklu olarak deposunda tutan ÜRETİCİ bir firmadır eKullanat.com

 

Ayrıca, Özel tasarımımız* ile Ürünleri “Ürün Sınıflarına” göre, “Kategorilerine” göre, “İş Yerlerine” göre ve “Markalarına” göre listeleyebilirsiniz. Ayrıca hızlı görüntüleme, seçeneği ile zahmetsiz ürün detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Tüm bu özellikler ihtiyacınız olan ürüne en kısa ve kolay şekilde ulaşabilmeniz için sizlerin hizmetinizdedir.

* Detaylı bilgi için “11-a” Maddesine bakınız.

 

 1. Üyelik Gerekiyor Mu?

 

Bireysel olarak siparişlerinizi satın almanız için üye olmanız gerekmez.(Hızlı Satın Al*) Ancak firmalar için üyelik gereklidir. Çünkü vereceğiniz bilgiler doğrultusunda firmanızı muhasebe sistemimize kaydedeceğiz. Bu yüzden verdiğiniz tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gereklidir. Üyeliğiniz incelendikten sonra siparişleriniz sistemimiz üzerinden değerlendirilip, tarafınıza yollanacaktır.

*Bu seçenek ile işlem yaptığınızda fatura kesilmesi için üyeliğiniz, girdiğiniz bilgiler ile otomatik olarak oluşacaktır.

 

 

 1. Kimler Üye Olabilir?

 

Sarf malzemeler her yerin ihtiyacıdır. Bu malzemeleri üreticisinden almak isteyen herkes üye olabilir.

 

 1. Nasıl Üye Olurum?

 

Anasayfamızda yer alan “Üyelik” seçeneğine tıklayarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Açılan sayfadaki bilgileri doldurarak üyelik talebinizi iletmeniz yeterlidir. Dilerseniz, aşağıda belirtilen link üzerinden de üyelik işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

https://www.ekullanat.com/kullanici/kaydol/

 

İşletme sahiplerinin üye olduktan sonra “BENİM SAYFAM” bölümünden veya sipariş esnasında “KURUMSAL SATIŞ” seçeneğini işaretleyerek gerekli işletme bilgilerini sisteme kaydetmesi önemlidir. Bilgileri eksik olan firmalara ürün satışı -fatura kesilemeyeceğinden dolayı- yapılmayacaktır. Bu konu hakkında yardım almak isterseniz “destek@ekullanat.com” adresine mail atabilirsiniz.

 

 1. E-Bülten Kayıt: Duyuru ve Kampanyalardan Haberdar Olabilir Miyim? / Engelleyebilir Miyim?

 

Duyuru ve kampanyalarımızdan haberdar olabilmek için “BENİM SAYFAM” bölümünde yer alan “BİLGİLERİMİ GÜNCELLE” başlığının altında haber grubuna ekle kutucuğunu aktif hale getirerek duyuru ve kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz. Eğer mail gelmesini istemiyorsanız yine aynı bölümden haber grubu kutucuğunu pasif hale getirmeniz gerekmektedir.

 

 1. Aktivasyon Mesajı Ulaşmıyor.

 

Aktivasyon mesajınızı göndermemize rağmen ulaşmamış ise maillerinizde JUNK / Önemsiz E-posta Kutunuzu kontrol etmenizi öneririz. Aktivasyon Mesajının gelmemesi durumunda Aktivasyon Talebi Bölümünde e-posta adresinizi yazarak tekrar mail talep edebilirsiniz. Tüm bu işlemlere rağmen mail ulaşmıyorsa, yazılımsal bir hata oluşmuş olabileceğinden, destek@ekullanat.com adresine bildirmenizi rica ederiz.

 

 1. Üyelik Bilgilerimi Nasıl Güncellerim?

 

“Benim sayfam” başlığı altında yer alan “Kullanıcı Bilgileri” bölümünden üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

 

 1. Şifre Unuttum. / Değiştirmek İstiyorum.

 

Daha önce sitemize üye olmuş ancak şifrenizi hatırlamıyorsanız, sitemize giriş yapmak için kullandığınız e-posta adresinizi sisteme tanımladıktan sonra “Yeni Şifre Gönder” linkine tıklayınız. Yeni şifre e-posta adresinize gönderilecektir. Dilerseniz bu linke tıklayarak da şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

http://www.ekullanat.com/kullanici/sifre_reset/

 

Tüm bu işlemlere rağmen mail ulaşmıyorsa, yazılımsal bir hata oluşmuş olabileceğinden, destek@ekullanat.com adresine bildirmenizi rica ederiz.

 

Şifrenizi değiştirmek istiyorsanız; öncelikle “Benim Sayfam” bölümüne giriş yapmanız gerekir. Bu bölümden giriş yaptıktan sonra “Kullanıcı Bilgileri” bölümünden yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

 

 1. Üyeliğimi İptal Edebilir Miyim?

 

Üyeliğinizin iptali için destek@ekullanat.com adresine konu kısmına “Üyelik İptali / (Firma isminiz)” yazarak bilgilendirme maili atmanız gerekmektedir. Bu gibi durumda iptal sebebinizi belirtmeniz, sitemizin sizler için daha iyi gelişmesini sağlamamız için önemlidir.

 

 1.   Fatura Bilgisi Güncelleme / Birden Fazla Fatura Bilgisi Girme

Üyelerimiz daha önce kullandıkları ve sisteme kaydettikleri fatura bilgilerini buradan seçebildikleri gibi sistemde kayıtlı olmayan bir Fatura bilgisini de alışveriş esnasında kullanabilirler.

Bu seçim için fatura bilgisi alanında kayıtlı listelenmiş Fatura bilgilerini  seçebileceği gibi eğer kayıtlı fatura bilgileri  mevcut değil ise yan taraftaki fatura bilgileri  ekle butonuna tıklayarak yeni fatura adresini kayıt edebilecek ve kullanıma alabilecektir.

 

 

 1. Sipariş Adımları

 

 1. Aradığım ürüne nasıl ulaşırım?

 

eKullanat.com ‘un görselliği aradığınız ürüne en kolay biçimde ulaşabilmeniz için tasarlanmıştır. Aşağıda sıraladığımız yöntemler ile kolaylıkla aradığınız ürünleri bulabilirsiniz.

 1. Arama Bölümü:Arama bölümüne aradığınız ürünün ismini yazarken otomatik tamamlama devreye girer ve sistem size girdiğiniz kelimeye yakın ürünleri listeler. Eğer bu ürünlere tıklarsanız, o ürünün detay sayfasına ulaşırsınız. Eğer sadece arama bölümüne yazdığınız kelimeyi “Enter” tuşuyla sorgulama yaparsanız, sistem size yazdığınız kelimeyi içeren tüm ürünleri listeleyecektir.

Ayrıca; arama bölümünün yanındaki kategoriyi kullanarak istediğiniz ürünün seçtiğiniz Ürün Sınıfına göre listelenmesini sağlayabilirsiniz.

 1. Hızlı Görüntüleme:Listelenmiş ürünlerinizin üzerine bastığınız zaman karşınıza pop-up şeklinde bir sayfa çıkar. Bu sayfa ürün detay sayfasının ufaltılmış ve hızlı görüntülenmiş halidir. Bu sayede aradığınız ürünlerin bilgilerini hızlıca görüntüleyebilir, “Sepete At” butonuna basarak ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.
 2. *Ürün Sınıfı Seçimi:“Ürünler” Bölümündeki ürün sınıflarını, yana açılan dallar sayesinde aradığınız tüm ürün sınıflarının alt sınıflarını, en geniş veya en dar haline kadar takip edebilirsiniz. Seçtiğiniz ürün sınıfından sonra sistem yeni bir sayfada istediğiniz ürünleri listeleyecektir.
 3. *Kategori Seçimi:“Kategoriler” Bölümünden aradığınız özellikteki ürünleri listelemiş olursunuz.
 4. *İş Yerlerine Göre Ürün Seçimi:“İş Yerleriniz” Bölümünden işletmenize uygun olan seçeneği işaretleyip, işletmenizin kullandığı tüm ürünleri listeleyebilirsiniz. Bu sayede o an aklınıza gelmeyen, ya da kullanabileceğiniz yeni bir ürünü de fark edebilirsiniz.
 5. *Marka Seçimi:“Marka” Bölümünden istediğiniz markadaki ürünlerin listelerine ulaşabilirsiniz.

 

*Tüm bu özellikler, bir birleriyle bağlantılıdır. Bu sayede aradığınız ürünleri, tüm ürünlerden ayırarak minimuma indirgeyebilirsiniz. Örneğin, fırın işletmeleri için, “Pastane / Tatlıcı / Fırın” seçeneğine tıklayarak tüm ürünlerinizi listeleyebilir, sonrasında Kategoriler bölümünde “Çevreyle Dost” Ürünleri seçebilir, daha sonra “Bardak Grubu” nu seçip en sonunda “Markanıza Özel” Markasını işaretleyip, işletmenize özel, çevreyle dost, bardak gruplarından size özel baskılı ürünleri görebilirsiniz.

 

 1. Nasıl Alırım?

eKullanat.com’dan üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra, satın almak istediğiniz ürünün adetini seçerek “Sepete At” butonu yardımıyla ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz. Açılan ekranda yer alan “Satın Al” ve ya ''Alışverişe Devam Et'' butonlarından herhangi birine tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Tıklama işlemi ardından açılan yeni ekranda sizden istenen fatura ve teslimat bilgilerini doldurmalısınız.(Firmalar, Kurumsal Satış butonunu işaretleyip, kurumsal bilgilerini de doldurmalıdır).

 1. aşama olan ödeme bölümünde, ödeme yönteminizi seçiniz. Bu işlemlerin ardından “Mesafeli Satış Sözleşmesini Onaylıyorum'' butonunu seçip, onayladıktan sonra ''Satın Alıyorum'' butonuna tıklayarak alışverişi tamamlayabilirsiniz.

 

 1. Sipariş bilgilerine ulaşım?

 

Siparişlerinizin takibini “Benim Sayfam” menüsündeki “Siparişlerim” sayfasından veya sağ en üstteki “Siparişlerim” Sayfasından veya “http://www.ekullanat.com/siparislerim/” adresinden görebilirsiniz.

 

 1. Siparişim ne zaman işleme alınır?

16.00'dan önce verdiğiniz siparişler aynı iş günü, 16.00'dan sonra verdiğiniz siparişler ertesi iş günü işleme alınır. Cumartesi günü 11.30'a kadar verilen siparişler Cumartesi günü, Cumartesi 11.30’dan sonra ve Pazar günü verilen siparişler Pazartesi günü işleme alınır.

 

 1. Siparişinizle ilgi bir hata mı oldu?

 

Siparişinizde yanlış veya eksik bir ürün gönderildiyse lütfen eKullanat Sipariş Birimi'ne başvurunuz.

Email adresimiz: siparis@ekullanat.com;

Telefon Numaramız: 0850 755 72 73.

 

 1. Siparişim Uzun Süredir Kargoda Gözüküyor, Teslimat Hala Yapılmadı.

 

Destek ekibimizden kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilir, kargo takip numaranızı öğrenebilir ve kargo firmasının online sisteminden kargonuzun durumunu takip edebilirsiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan Kargo Takip bölümünden de Kargonuzun durumunu görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 1. İptal veya İade Yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

 

Bu konu hakkında detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki sözleşmelerimizi inceleyiniz.

 1. Mesafeli Satış Sözleşmesi
 2. Garanti, İptal ve İade Koşulları

 

 1. İptal Durumunda Para İadesi Nasıl Gerçekleşir?

 

Sipariş iptal talebinize istinaden, para iadesi yapıldığına dair size  bilgi e-postası gönderilir ve ürün bedeli ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza/hesabınıza iade edilir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 1. Kargo İşlemleri Nasıl Gerçekleşir? Ne Kadar Ücret Öderim?

 

Kargo prosedürü hakkında detaylı bilgi için sayfamızın altındaki menüden “Kargo Prosedürü” sayfasından veya  “http://www.ekullanat.com/Yardim/Kargo-Proseduru/ ” adresinden öğrenebilirsiniz.

 

 

 1. Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Sitemizde Havale/EFT, Kredi Kartı, Kapıda Ödeme, Telefonla Ödeme gibi pek çok ödeme seçeneği ile alışveriş yapabilirsiniz.

Ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgiyi “Ödeme Seçenekleri” Sayfasından veya “http://www.ekullanat.com/Yardim/Odeme-Secenekleri/” adresinden öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 • Başka sorularınız, görüşleriniz ve şikâyetleriniz için destek@ekullanat.comadresimize mail atabilirsiniz.